בריסל עם ילדים

אטרקציות ואתרים מדליקים שיגרמו לכם פשוט ליהנות!

בשנים האחרונות בירת בלגיה מתגלה כיעד אטרקטיבי המתאים גם למשפחות עם ילדים. בריסל מציעה מגוון גדול של אטרקציות משפחתיות מסוגים שונים כמו פארקים מלאים בשעשועים, פארקים עם חיות, מוזיאונים מיוחדים עם היסטוריה צבאית או עם מכוניות וינטג'', שוקולד משובח, ילדון מפורסם בגובה 30 סנטימטר המטיל את מימיו, פארק מיני אירופה ועוד. בריסל נחשבת גם לבירת הקומיקס של אירופה, דמויות קומיקס רבות מעולם הקומיקס "נולדו" בעיר וקירות רבים בעיר מעוטרים בציורי קומיקס מרהיבים.

העיר מלאה באטרקציות, תוכלו לבלות בה ימים רבים ולא למצות את כל מה שיש לעיר להציע, וכדי לחסוך זמן ולראות כמה שיותר, מומלץ לקנות כרטיסים מראש לאטרקציות השונות.

הנה 9 מהמקומות שאסור לפספס עם ילדים בבריסל

1. פסל הילד המשתין
2. מוזיאון הקומיקס
3. מוזיאון המכוניות
4. המוזיאון הצבאי
5. מוזיאון הילדים
6. מוזיאון כלי הנגינה
7. מוזיאון השוקולד
8. האטומיום
9. פארק מיני יורופ

פסל הילד המשתין

פסל הילד המשתין (מאנקן פיס) שהפך לסמלה של העיר הוא פסלון קטן המתאר ילד קטן וערום המטיל את מימיו. אגדות רבות נקשרו לפסל כשהמפורסמת מבניהן היא האגדה המספרת שלפני הרבה שנים כשהיו מכשפות, אחת המכשפות גרמה לשרפה. הילד השתין כדי לכבות את השרפה והמכשפה הכועסת הפכה אותו לאבן.

בשנת 1698 העניק מושל בוואריה בגד לילד ופתח מסורת ארוכה של שועי עולם ומעצבי אופנה המעניקים לילד בגדים. באירועים מיוחדים מלבישים את הילד בתלבושות מיוחדות, בטקסים מפוארים המלווים בתזמורת.

פסל הילד המשתין (Manneken Pis) נמצא ברחוב Rue De l'Etuve 1000, במרחק הליכה קצר מבניין העירייה.

פסל הילד המשתין

 

מוזיאון הקומיקס

בלב העיר, במבנה מפואר בסגנון ארט-נובו שתכנן הארכיטקט ויקטור הורטה, נמצא מרכז קומיקס שמטרתו לקדם את אמנות הקומיקס בבלגיה ובעולם כולו.

במוזיאון הקומיקס (Comics Art Museum) תוכלו ללמוד על התקופה ההיסטורית של הקומיקס בבלגיה ובכלל, כיצד נולד הקומיקס ומהן המשמעויות הנלוות לו. במוזיאון תוכלו לראות אוסף גדול ומגוון של ציורי קומיקס משנים רבות, מגוון של סרטים מצוירים כולל דמויות שהפכו לגיבורי תרבות כמו הדרסים, טינטין, דיקיז ועוד .

רוב הטקסטים במוזיאון הם בצרפתית ובגרמנית, אך תוכלו לקבל חוברת המתרגמת אותם לאנגלית.

Rue des Sables 20, 1000 Bruxelles, בלגיה.

מוזיאון הקומיקס של בריסל

 

מוזיאון המכוניות

מוזיאון המכוניות (Autoworld) השוכן בבניין ניאו קלאסי מרשים מאוד שנבנה בסוף המאה ה 19 מספר את סיפורן של המכוניות מראשית המצאתן.

המוזיאון מציג את כל השלבים בהתפתחות הרכב כולל פרטים על דרך העיצוב של הרכב, סוקר את המכוניות בהתאם לתקופות שונות ומציג כ- 300 מכוניות שהם חלק מהאוסף של חברות שונות ושל אחד מחלוצי חובבי הרכב בבלגיה, גייסלין מאי. חובבי הנוסטלגיה יוכלו להיזכר בדגמי מכוניות שכיכבו בסרטים ישנים או על סתם מכוניות ש"גדלנו עליהם" כמו הפיאט 600 או הסיטרואן דה - שבו ועוד.

כתובת: Parc du Cinquantenaire 11, 1000 Brussels

מזמינים כרטיסים למוזיאון אוטווורלד ועוקפים את התור >>

 

המוזיאון הצבאי

המוזיאון הצבאי בבריסל (Military Museum Brussels) הוא אחד מהמוזיאונים הצבאיים המרשימים בעולם. במוזיאון תוכלו לבקר בתצוגה המתארת את הצבא הבלגי בעשורים האחרונים, תערוכה המכילה למעלה מ- 100,000 פריטים. התצוגה כוללת מסמכים מימי מלחמת העולם השנייה, ציוד צבאי, מדים, כלי רכב, משוריינים, סוקרת את ההתפתחויות והחידושים בחיל האוויר הבלגי ומציגה מטוס פתוח למבקרים, כדור פורח ועוד.

כתובת: Parc du Cinquantenaire 3, 1000 Brussels

המוזיאון הצבאי המלכותי של בריסל

 

מוזיאון הילדים

מוזיאון הילדים של בריסל (Children's Museum Brussels) הוא אחד מהמוזיאונים לילדים הטובים והגדולים באירופה. בביקור במוזיאון יכירו הילדים טוב יותר את הכישרונות שלהם, את החושים ויתחברו אל הרגשות שלהם. במוזיאון הילדים יוכלו ליהנות משפע למשחקים לימודיים וחינוכיים, מתחפושות לשימוש חופשי, מצעצועים מעץ ומתערוכות מעניינות.

כתובת: Rue du Bourgmestre 15, 1050 Ixelles, בלגיה.

הארמון המלכותי של בריסל

 

מוזיאון כלי הנגינה

מוזיאון כלי הנגינה (Musical Instruments Museum) הוא מקום חובה לכל חובבי המוזיקה. המוזיאון כולל ארבעה מפלסים מרתקים עם יותר מאלף כלי נגינה. כאן תוכלו לראות כלי נגינה עתיקים ומיוחדים כמו הנבל היהודי מהמאה ה- 16, מפוחית שנתרמה ע"י נגן הג'אז הבלגי-אמריקאי טוטס תיילמנס ואת הקומפוניום, כלי מהמאה ה-19 שמלחין מגוון רחב של מוסיקה באופן אוטומטי. תוכלו לשמוע על הסיפור של מפתחות וקלידים בעולם, ללמוד על המוזיקה הקלאסית החל מימי הביניים ועד לסוף המאה ה- 19 ועוד...

כתובת: Rue Montagne de la Cour 2, 1000 Bruxelles, בלגיה

אני רוצה לעקוף את התור - כרטיסים למוזיאון כלי הנגינה של בריסל >>

מוזיאון כלי הנגינה של בריסל

 

מוזיאון השוקולד

מוזיאון השוקולד של בריסל (Choco Story Brussels) הוא מקום כיפי, חינוכי וטעים, מקום שאין סיכוי שאף ילד ישתעמם בו. במוזיאון ישמעו הילדים הסבר על ההיסטוריה של השוקולד, איך השוקולד התגלה והתפתח, מהו תפקידו בתרבויות שונות, הם יצפו בתצוגות מעניינות של כלים ושוקולדים מסוגים שונים לצד הדגמה של הכנת פרלינים, כולל טעימות, ומשחקים אינטראקטיביים. 

כתובת: Rue de l'Etuve 41, 1000 Bruxelles, בלגיה

כרטיסים מראש למוזיאון השוקולד של בריסל >>

סיור עם ילדים במוזיאון השוקולד של בריסל

 

האטומיום

האטומיום (Atomium) הוא אחד הסמלים המפורסמים של בלגיה ואחד מהמוזיאונים המיוחדים בעולם, זהו מבנה בגובה של 102 מטרים המורכב מתשעה כדורים המחוברים ביניהם ויוצרים צורה של גביש ברזל.

המבנה מורכב מ-9 כדורים המחוברים בניהם, כך שהם יוצרים צורה של גביש ברזל. בין הכדורים מחברות מדרגות, אך אפשר להגיע אליהם במעלית. בשישה כדורים יש תערוכות קבע המספרות על ההיסטוריה של המקום, שלושה כדורים סגורים לקהל והכדור התשיעי, העליון, מהווה את האטרקציה העיקרית, צפייה בנוף הפנורמי של העיר בריסל הנשקף ממנו. אחד המתחמים מוקדש לילדים והוא מציע פעילות מגוונות ומעשירות בתחום הכימיה והמדע.

כתובת: Pl. de l'Atomium 1, 1020 Bruxelles, בלגיה.

אני רוצה כרטיסים להאטומיום בריסל מראש >>

סיור עם ילדים בהאטומיום בריסל

 

פארק מיני יורופ

פארק מיני יורופ (Mini Europe) מציג דגמים מוקטנים של כמה מהמבנים המפורסמים ביותר באירופה. בין הדגמים אפשר לראות את הביג בן של לונדון, את שער ברנדנבורג בברלין, את מגדל פיזה באיטליה, את ארמון הדוג'ה בוונציה, את מרחצאות סצ'ני המפורסמים של בודפשט ועוד.

כתובת: Av. du Football 1, 1020 Bruxelles, בלגיה.

אני רוצה כרטיסים למוזיאון מיני אירופה מראש >>

סיור עם ילדים בפארק מיני יורופ

 

פשוט במשפט - טיול משפחתי בבריסל

העיר בריסל היא יעד אטרקטיבי לטיולי משפחות וילדים. מצד אחד בריסל מציעה שפע של פעילויות ואטרקציות לילדים בכל הגילאים. ומן הצד השני בריסל ממוקמת בנקודה גאוגרפית בין כל הפארקים הגדולים והמפורסמים ביותר באירופה: יורו דיסני בצרפת והאפטלינג בהולנד.

בקטגוריה בריסל עם ילדים תמצאו מידע מורחב ועדכני על כל האטרקציות שיש לבריסל להציע עם ילדים וכן מידע על פארקי שעשועים סמוכים. לרבות: שעות פעילות, דרכי הגעה, עלויות כניסה ואפשרות רכישה מוקדמת של כרטיסים בהנחה

המומלצים שלנו
מיני אירופה בבריסל - Mini Europe
סיור בכרכרות סוסים בבריסל
סיור שוקולד בבריסל
סיור בירה בבריסל
בריסל זה לא רק שוקולד בלגי
אוטוורלד בריסל - Autoworld