בריסל זה לא רק שוקולד בלגי

טיולים בבלגיה ביקור בבירה בריסל

בריסל (Bruxelles), בירתה של בלגיה, היא עיר גדולה ויפה שמשמשת גם מרכז תרבותי, פוליטי וארכיטקטוני. חלק גדול מהמטיילים פוסחים על העיר בריסל בדרך להולנד, צרפת או גרמניה וחבל. בריסל משמשת מרכז למושבו של הפרלמנט האירופי, שם ממוקם מרכז ברית נאט"ו והיא בירת האיחוד האירופי. גם מרכז השלטון הבלגי עצמו נמצא בעיר בריסל. בריסל היא אחת מיני שלושת המחוזות המרכיבים את הפדרציה הבלגית: בריסל,  פלנדריה וולוניה.

צעירה מחזיקה את דגל בלגיה במרכז העיר בריסל

בריסל היא לא רק האב (Hub)

מבין כל היעדים הפופולאריים במרכז ומערב אירופה - בריסל נחשבת לאחד היעדים אליו עלות הטיסה נמוכה מאוד. כשמוסיפים למשוואה הזאת את הקרבה של בלגיה ובריסל למדינות מתויירות כמו הולנד, גרמניה וצרפת מקבלים תוצאה איתה הבלגים מנסים להתמודד - מדינת האב (Hub). כלומר תיירים מכל העולם נוחתים בשדה התעופה של בריסל, שוכרים רכב וממשיכים לעבר יעדים במדינות שכנות.

הבלגים מנסים בדרכים מגוונות להתמודד עם תופעת האב (Hub) - מדינת מעבר. ומשתמשים ברשתות חברתיות, אתרי אינטרנט וסרטונים ביו-טיוב בכדי להציג בפני כל העולם את היופי, התרבות והקולינריה הבלגית.

והאמת יש לבלגים במה להתגאות: קולינריה שכבשה את העולם עם שוקולד בלגי איכותי, בירה מעולה, צ'יפס, ווופל בלגי שהפך למנה פופולארית בכל העולם לזה תוסיפו ארכיטקטורה, תרבות ואומנות. ערים קסומות כמו בריסל וברוג' - אז תעשו חושבים ותעצרו מספר ימים בבריסל לטיול.    

בריסל מרכז תרבות עולמי

בריסל היא מרכז תרבותי המשופע במבנים ארכיטקטוניים מרהיבים ביופיים, וכל חובב אמנות יתקשה לעזוב את העיר. בבריסל, יש יותר מ-30 מוזיאון, ביניהם אפשר למנות מוזיאון לאמנות מודרנית, מוזיאון לאמנות עתיקה, מוזיאון השעווה, מרכז הקומיקס, המכון המלכותי למדעי הטבע של בלגיה, וזה רק על קצה המזלג.

בבריסל נולדה אמנות האר-נובו המפורסמת, המאופיינת בעיטורים מפוארים מן הצומח, מרובת הדוגמאות המצועצעות והנועזות. בסמוך לגראן פאלאס (הכיכר הגדולה) תוכלו לראות את הפסל המפורסם של העיר, פסלו של הילד שמטיל את מימיו לעיני כל העוברים ושבים (Manneken Pis).

קולינריה בבריסל

בריסל היא לא רק אמנות ופוליטיקה, יש הרבה מאוד מסעדות טובות, בעיקר באזור רו דה בושה, שם ממתינים לכם מאכלי ים משובחים כמו גם שמומלץ מאוד לבקר במרכז הבוהמייני של בריסל - סאבלון שמציע מקבץ בתי קפה.

בריסל היא גם מקום שבו נחגגים חגים ופסטיבלים ממלכתיים, במהלכם אפשר לראות את המקומיים עם בגדים מסורתיים. שימו לב, באוגוסט ויולי נערכים מרבית הפסטיבלים.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך